REISHI JE DÍKY SVÝM SCHOPNOSTEM V JAPONSKU A ČÍNĚ PŘEZDÍVANÁ TAKÉ JAKO HOUBA VĚČNÉHO MLÁDÍ A NESMRTELNOSTI.

A to zejména z důvodu schopnosti znatelně zpomalovat stárnutí buněk. Její účinky jsou však využívány i při léčbě nádorových onemocnění či stimulaci imunitního systému. V tradiční čínské medicíně představuje účinnou zbraň při léčbě mnoha nemocí, jejich předcházení a to vše bez vedlejších účinků.

HOUBA REISHI JE VÝJIMEČNÁ ZEJMÉNA SVÝMI IMUNO-STIMULAČNÍMI SCHOPNOSTMI.

Tvrdí se o ní, že pokud ji užívá zdravý člověk, pomůže mu vyhnout se onemocněním. Nemocnému organismu zase pomáhá dostat ho z nemoci o něco rychleji. Houba má kromě toho i protizánětlivé, hipotensivní, protialergické, protivirové, protirakovinné a hypolipemické účinky.V Japonsku a Číně je dokonce schválena vládou jako prevence a podpůrná léčba rakoviny a zařazena do oficiálního seznamu léků. Houba reishi obsahuje polysacharidy, které posilují imunitu a ničí choroboplodné zárodky. Houba obsahuje organické germanium, které se podílí na lepším vázáni kyslíku v krví a také vylučování toxinů z těla. Kromě toho jsou v jejím složení i triterpenoidy, adenosin, množství vitaminů a minerálních látek.

Vědci analyzovali obsahové látky a zjistili, že obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, z minerálů má výrazný obsah železa a selenu a dále obsahuje také výrazně některé vitamíny ze skupiny B. Velmi zajímavý je poměrně vysoký obsah jinak vzácného prvku germania. Obsah germania spojují někteří vědci s protinádorovým účinkem, jiní zmiňují, že podporuje imunitu. 

Obsahuje velké množství různých druhů polysacharidů, což má vliv na její schopnosti podpořit imunitu (některé z nich jsou působením podobné beta glukanem). U některých z nich vědci zkoumají protinádorové působení. Dále obsahuje velké množství antioxidantů, polysacharidy, triterpeny, vlákninu, organické germanium, enzymy, adenosinu. Obsažené terpenoidy mají mít protizánětlivý účinek. Mezi nejvýznamnější terpenoidy patří kyselina ganodermová a lucidenové. Odborníci uvažují o tom, že tato houba, tradičně doporučená na problémy s pamětí, by měla právě díky působení určitých látek ze skupiny terpenoidů i příznivé působení při Alzheimerově chorobě či stejně obecně u problémů s pamětí u stařecké demenci. 
Stejně tyto látky by měly preventivně působit proti vzniku trombóz (díky obsahu adenosinu) či uvolňování histaminu (z tohoto důvodu je reishi doporučována i u alergiků). K jejím příznivým působením na naše zdraví patří celková podpora detoxikace organismu, normalizace hodnoty krevního tlaku, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, je užitečný při alergiích, pomáhá při poruchách spánku či léčbě astmatu a má řadu dalších účinků. Je důležité zdůraznit, že k významným účinkům patří působení imunostimulační či imunomodulační, což významně podporuje imunitu. Také zlepšuje buněčný metabolismus, odstraňuje z těla toxické látky nahromaděné v játrech a chrání je před zanášením škodlivinami. Reishi také podporuje fyziologickou funkci jater a povzbuzuje srdce (obsažené látky zlepšují průtok krve). Často se výtažek z reishi kombinuje s vitaminem C, protože pomáhá zlepšit příjem polysycharidu obsažených v této houbě. 
Reishi se doporučuje při nespavosti, bušení srdce, psychické únavě, nesoustředěnosti, závratích a dalších podobných stavech. 
Reishi má vztah i k plicím. Dokáže transformovat hleny, čímž zastavuje kašel a dušnost. Ze všeho uvedeného je vidět, že tato houba má uplatnění jak v tradiční čínské, tak i v moderní medicíně.


Bylo uskutečněno mnoho výzkumů na léčivé účinky houby REISHI a její výhody, které má na léčbu rakoviny. Všechny výzkumy byly realizovány přes “* invitro” a také na lidech jako experimenty. Vedle již velmi známého ženšenu, je REISHI houba dimenzována na špici mezi tradičními čínskými léčivými bylinami. 

V Číně je známé jako LingChi nebo Lingzhi, zatímco v Japonsku je uznána jako REISHI. Na západě se však všeobecně známá jako Ganoderma Lucidum. Tato houba byla použita již před více než 2000 let čínskými mnichy jako součást jejich léčby při různorodých nemocech. 

V Asii je REISHI běžně a široce používaná při léčbě rakoviny, stejně také jako stimulující imunitní prostředek na uzdravení organismu. Bylo uskutečněno mnoho výzkumů na různé léčivé houby a reishi z nich má velmi mnoho výhod. REISHI je považována za jednu z nejrespektovanějších bylinných léků v Asii. 

Výzkum dělaný v Japonsku, Evropě a některých částech Ameriky ukazuje, že jeden společný prvek všech studií je, že houba REISHI má schopnost ovlivňovat imunitní systém nejúžasnějším a pozitivním způsobem. Protože nedostatečná imunita má výrazný vliv na větší počet onemocnění, včetně různých forem rakoviny. 

REISHI významně zlepšuje imunitní systém – vědci také zjistili, že to má antipoburující, antialergické, antivirové, antibakteriální a antioxidační vlastnosti. 

Snížení hladiny cholesterolu a zlepšení metabolismu 
Čištění krve tedy detoxikaci těla vedoucí k revitalizaci buněk 
Zvýšení jaterních funkcí a odstranění volných radikálů 
Rozpouštění krevní sraženiny – tedy předejití mrtvici / infarktu 
Normalizování imunity (polysacharid + triterpenoidů) 
Zvýšení pružnosti cév 
Buduje imunitu – v těle se lépe vytvářejí protilátky 
Studie také ukazují, že REISHI má schopnost inhibovat rakovinné buňky a vytvářet nové kapiláry a tak působí velmi silně anti – nádorově. Také REISHI je známá jako významný prvek při snížení vedlejších účinků po chemoterapii a povzbuzuje chuť k jídlu, rakovinou postiženého pacienta. 

Takže, kdo může mít užitek z REISHI? Lidé s diabetem, hypertenzí / hypotenzí, astmatem, poruchou ledvin, jater, mozku, střevní potíže, rakovinu, žaludeční, dna, cysty, myom, srdce a mnoho dalších. 

Je velmi vhodná pro lidi bez nemocí, protože posiluje imunitní systém. Pro mnoho generací lidí byla REISHI houba použitá v Japonsku a Číně jako lék na vysoký krevní tlak, artritidu a onemocnění jater. 

REISHI houba nemá žádné vedlejší účinky a pro toto by mohla být přijata lékaři jako lék, ale pharma společnosti tomu silně zabraňují. Na trhu ji lze nalézt většinou v tabletách nebo kapslích, ale ujistěte se o jejich složení, aby tam nebyl malý podíl houbového prášku a velký pomocných složek – efekt je pak poměrně nízký. Nejdoporučovanějším formou pro užívání je prášková forma čistého polysacharidu. 

REISHI je podstatou a pomůže tělu, aby se léčilo samo. Jako alternativní terapie dělá divy při léčení lidí, kteří trpí několika onemocněními, jako jsou žaludeční vředy, artritida, nespavost, cukrovka, vysoký krevní tlak, nejrůznější alergie, astma, bronchitida, rakovina, neurastenie a mnoho dalších. 

Užívání REISHI je pomocná terapie, protože pomáhá tělu uvolnit toxiny, zlepšuje imunitu a tím i léčit sebe sama. REISHI nedělá nic jiného, než pomáhá vašemu tělu dělat svou práci správně. 

To může udělat snadno, protože má 250 léčivých složek na pomoc omladit bodys buněk, jejichž vybavení je v boji proti nemoci velmi potřebné. Jen abychom jmenovali alespoň některé, je bohatá na organické Germanium, triterpenoidy, adenosin, polysacharidy a Ganoderic podstatu. REISHI opravdu nemá žádné vedlejší účinky a ve skutečnosti je nejbezpečnější proti stárnutí jako doplněk výživy. Adaptogen je zdravotní koncepce, za kterou byla udělena Nobelova cena, a to je jakákoliv látka, která je netoxická, celkově normalizující účinek, a není omezena na žádné speciální orgány nebo tkáně. 

Houba REISHI byla v Číně uznána jako král adaptogenů. Léčení adaptogenem je normalizace všech tělesných funkcí s cílem zvýšit odolnost organismu proti stresovým situacím a únavě.

HOUBU REISHI NAJDETE V NAŠICH PRODUKTECH – ACTIVREISHIACTIV 3 ČOKOLÁDA , ACTIV 3 ČERNÝ RYBÍZ A REISHICOFFEE.